Home / TECH / Apple nxori ne shitje një iPad të ri të lirë.

Apple nxori ne shitje një iPad të ri të lirë.

Për të sfiduar Google dhe dominimin e Microsoft në klasat e shkollave, Apple do nxjerre ne treg  një iPad të ri prej 9.7 inç, të pershtatshem per studentë, njoftoi kompania gjatë një konference për shtyp në Lane Tech College Prep High School në Çikago.

Apple do të shesë iPadin e ri për 329 dollarë me pakicë, por shkollat do të jenë në gjendje ta blejnë atë me një çmim më të ulët prej 299 dollarë. Ky iPad i ri do të suportoje Apple Pencil, stilus accessory që, deri tani perdorej vetëm në  tabletët më të shtrenjtë të iPad Pro. IPad-i i ri do të ketë një kamera me tetë megapixel, një sensor Touch ID gjurmë gishtash, dhe deri në 10 orë jetëgjatësi të baterisë. Do të mundësohet nga Apple A10 Fusion chip, i njëjti procesor i gjetur në iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus.

About Pa Dashje

Check Also

KËRKIMI TREGON SE MESAZHET E FSHIRA NË WHATSAPP NUK JANË VËRTETË TË FSHIRA

Sipas një studimi të ri të botuar nga eksperti iOS Jonathan Zdziarski, bisedat në WhatsApp …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ad Blocker Detected!

Advertisements fund this website. Please disable your adblocking software or whitelist our website.
Thank You!

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…