Home / TECH / ASUS LANÇON LAPTOPIN MË TË HOLLË NË BOTË

ASUS LANÇON LAPTOPIN MË TË HOLLË NË BOTË

Laptopët e rinj të ASUS, super të hollë kanë tërhequr vëmendjen në ceremoninë e lancimit të Computex në Taipei. Kompania tajvaneze ka zbuluar linjën e re të kompjuterit portabël ZenBook dhe VivoBook, të gjithë të bazuar në sistemin operativ Windows 10 dhe të përshtatur me procesor Intel të gjeneratës së shtatë.

Mes produkteve të prezantuar, reflektorët u ndezën në vecanti për ZenBook Flip S, që me 10.9 milimetrat e tij të trashësisë, u prezantua nga ASUS si laptopi më i hollë në botë. Edhe pesha e tij nuk i lë vend konkurrencës, në total peshon 1.1 kg. Ekrani 13.3 polësh mund të rrotullohet deri 360 gradë. ASUS prezantoi edhe modelin S të VivoBook, me cmim ekonomik që nis nga 500 dollarë.

About Pa Dashje

Check Also

Telefonat inteligjentë “Eksplozivë”: çfarë ndodh?

Samsung është detyruar të bllokojë shitjet dhe zëvendësimet e Galaxy Note 7 pas problemeve të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ad Blocker Detected!

Advertisements fund this website. Please disable your adblocking software or whitelist our website.
Thank You!

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…